7 tips that improve driver behavior PL

Scris de: Camelia Filip in data de: 2017-08-28 16:56:46

Poprawa zachowań kierowcy jest ważnym celem każdego managera floty, zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i z powodów optymalizacji kosztów operacyjnych.

Według Organizacji ds. Zapobiegania Wypadkom Drogowym 1,3 miliona osób umiera co roku, a ponad 50 milionów osób zostało poważnie rannych z powodu wypadków drogowych.

Biorąc pod uwagę, że błędy ludzkie są główną przyczyną wypadków związanych z pojazdami, monitorowanie i korygowanie zachowań kierowców ma kluczowe znaczenie dla flot. Styl jazdy silnie wpływa na zużycie paliwa, ale również na koszty utrzymania.

COMPORTAMENTUL-ȘOFERILOR.png

Jak można monitorować zachowania kierowcy?

Rozwiązania do monitorowania GPS są korzystne zarówno dla Ciebie, jak i dla kierowców.

Dzięki temu systemowi można uniknąć nieprzyjemnych sytuacji spowodowanych bezpodstawnymi oskarżeniami w przypadku wystąpienia kolizji drogowych oraz w każdej chwili można zkorygować zachowania kierowcy.

Poza tym, że system monitoringu oferuje liczne dane i raporty o aktywnościach floty, gwarantuje to większą pewność i przejrzystość między Tobą a Twoimi pracownikami. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci poprawić zachowanie kierowcy i wzmocnić relację, manager - kierowca.

Poradnik dobrych praktyk

Przewodnik określa oczekiwania firm i odpowiedzialność kierowców. Zasady dotyczące używania pojazdów są ustawiane od samego początku, w zależności od typu pojazdu i rodzaju działalności kierowcy. Każdy kierowca powinien mieć zaktualizowaną kopię tego przewodnika i otrzymywać wczesne powiadomienia o pracach związanych z utrzymaniem lub wygaśnięciu dokumentu.

Poprawa bezpieczeństwa jazdy

Bezpieczeństwo kierowców jest priorytetem dla każdej floty. Niemniej jednak kierowcy mogą narażać swoje życie na niebezpiecznych lub ostrych zakrętach, lub innych ryzykownych sytuacjach. Możesz ustalić różne kryteria, które mogą generować alerty dotyczące łamania reguł ruchu, ale także raportów dziennych, tygodniowych i miesięcznych, w celu analizy trendów.

Zmniejszyć pracę na biegu jałowym

Postój z włączonym silnikiem generuje bezużyteczne zużycie paliwa, powoduje zużycie silnika i przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza. Odległy monitoring GPS pozwala zmniejszyć czas bezczynności ustawiając progi. Z czasem porównujesz, który z kierowców często łamie regułę lub jaki pojazd potrzebuje jakiejś inspekcji technicznej. Informując kierowców o ich czasie postoju z włączonym silnikiem pomoże to im zredukować to do minimum.

Unikaj nieautoryzowanych pojazdów

Kiedy floty pojazdów są wykorzystywane do osobistych korzyści lub bez autoryzacji, musisz zmierzyć się ze zużyciem paliwa i podniesieniem kosztów utrzymania, co może prowadzić do zmniejszenia żywotności pojazdu. System GPS pomoże Ci śledzić tę częstą aktywność, monitorując pojazd poza harmonogramem pracy. Dzięki temu, że  pojazdy są monitorowane, liczba uprawnionych zastosowań znacznie się zmniejszy.

Oceń profil kierowcy

Opierając się na raportach generowanych za pomocą systemu monitorowania, można utworzyć profil kierowcy i ocenić go na podstawie wskaźników, takich jak ostre przyspieszenie i hamowanie, zdarzenia, przekroczenie prędkości oraz postój na biegu jałowym. Jakie są najczęstsze odchylenia? Jak oni są poważni? Jakie koszty generuje firmia? Czy zachowanie kierowcy nadal można zmienić? Uzyskując te odpowiedzi może podjąć właściwe decyzję.

Organizowanie szkoleń

Upewnij się, że kierowcy rozumieją znaczenie prawidłowego zachowania kierowcy. Zarówno nowe, jak i stare, kierowcy potrzebują ciągłego szkolenia, aby upewnić się, że zasady i procedury leżące u podstaw aktywności flotowej są dobrze znane, a kierowcy rozumieją, jakie są z nich oczekiwania.

Nagradzanie odpowiedzialnych kierowców

Skuteczną techniką zabezpieczającą zaangażowanie kierowców i poprawę ich zachowania jest nagroda. Pozytywna zmiana nie wynika wyłącznie z zastosowania sankcji z powodu nieposłuszeństwa. Aby mieć zrównoważoną pozycję menedżerską, warto ustalić cele, które chcesz osiągnąć od pracownika i punktu widzenia floty. W ten sposób zachęcasz do dobrych praktyk dla każdego kierowcy, ale możesz też wzmocnić swój zespół.

Według badań przeprowadzonych przez firmę Automotive Digest wśród firm, które korzystają z rozwiązań telematycznych, poprawiające się zachowania kierowców przyniosły szereg wyników pozytywnie wpływających na całą flotę:

  • Ostre przyspieszenia spadły o 86%
  • Agresywna jazda spadła o 89%
  • Wypadki spadły o 90%
  • Korzystanie z pasów bezpieczeństwa zwiększyło się o 88%
  • Postój z włączonym silnikiem zmniejszyła się o 53%
  • Emisje dwutlenku węgla spadły o 30%
  • Koszty utrzymania obniżyły się o 20%
  • Koszty zużycia paliwa spadły o 30%

Są kompletne rozwiązania telematyczne, które pomogą śledzić zachowanie kierowcy zarówno w sensie chronologicznym, jak i raportów generowanych w czasie, ale także w czasie rzeczywistym, oferując możliwość informowania kierowcy o jego zachowaniu w czasie realnym.

zachowanie sie kierowcy

 

Zapisz się na bloga

Ostatnie artykuły

Popularne artykuły